icon filter Resono Pin 1 Resono Pin 2 Resono Pin 3
Excursies en activiteiten

Tourist Tram

Centrum, 2511 BL Den Haag
Favorieten
Tourist Tram
Openingstijden
Nu open
Vandaag
-
Zaterdag
10:15 – 17:45
Zondag
10:15 – 17:45
De Tourist Tram rijdt van 16 april t/m 26 november 2022 in de weekenden en feestdagen, elk half uur tussen 10:15 en 17:45 uur kun je instappen en gaat de tram van de Haagse binnenstad naar het Scheveningse strand.



Bezoek website
Favorieten
Tourist Tram
Tourist Tram

De Tourist Tram is een unieke Hop-on Hop-off verbinding in Den Haag tussen stad en strand met originele, historische Haagse trams. Tijdens de rondrit langs de vele toeristische attracties en bezienswaardigheden kom je via een audiotour van alles te weten over Den Haag. Met een kaartje kun je onbeperkt in- en uitstappen tijdens de route.

Route
De Tourist Tram rijdt tussen de Haagse binnenstad en het Scheveningse strand. De tram begint middenin het centrum van Den Haag aan de halte Centrum (postcode 2511 BL Den Haag) en rijdt na een rondje door de binnenstad, langs Madurodam naar Kurhaus en Scheveningen. Op de terugweg neemt de tram de route via het Statenkwartier, de Scheveningseweg en het Vredespaleis terug naar het centrum. Tijdens de route passeert de tram vele toeristische attracties en bezienswaardigheden, zoals Museum Escher in Het Paleis, Binnenhof, Mauritskade, het Vredespaleis, Kunstmuseum Den Haag en Scheveningen Haven en het Kurhaus. Vanaf de halte Kurhaus loop je in enkele minuten naar het strand en highlights als De Pier, Museum Beelden aan Zee en De Pier.

In totaal heeft de route zestien haltes waar je kunt in- en uitstappen:

  • Stop 1 (2511 BL Den Haag): Centrum (10:15, 10:45, then every 30 min until 16:45)
  • Stop 2 (2595 DC Den Haag): Centraal Station / Train Station (10:20, 10:50, then every 30 min until 16:50)
  • Stop 3 (2514 AR Den Haag): Malieveld (10:22, 10:52, then every 30 min until 16:52)
  • Stop 4 (2585 HZ Den Haag): Madurodam (10:27, 10:57, then every 30 min until 16:57)
  • Stop 5 (2587 AB Den Haag): Nieuwe Duinweg / Westbroekpark (10:30, 11:00, then every 30 min until 17:00)
  • Stop 6 (2586 CP Den Haag): Kurhaus (10:32, 11:02, then every 30 min until 17:02)
  • Stop 7 (2586 HP Den Haag): Scheveningen / Zwarte Pad (10:37, 11:07, then every 30 min until 17:07)
  • Stop 8 (2586 KV Den Haag): Scheveningseslag / Beelden aan Zee (10:41, 11:11, then every 30 min until 17:11)
  • Stop 9 (2584 SX Den Haag): Keizerstraat (10:43, 11:13, then every 30 min until 17:13)
  • Stop 10 (2586 AA Den Haag): Scheveningen / Strandweg (10:56, 11:26, then every 30 min until 17:26)
  • Stop 11 (2583 VP Den Haag): Statenlaan (11:00, 11:30, then every 30 min until 17:30)
  • Stop 12 (2582 EX Den Haag): Statenplein (11:03, 11:33, then every 30 min until 17:33)
  • Stop 13 (2517 KK Den Haag): World Forum / Johan de Wittlaan (11:05, 11:35, then every 30 min until 17:35)
  • Stop 14 (2518 BD Den Haag): Vredespaleis / Peace Palace (11:09, 11:39, then every 30 min until 17:39)
  • Stop 15 (2514 JH Den Haag): Mauritskade (11:11, 11:41, then every 30 min until 17:41)
  • Stop 16 (2513 AD Den Haag): Kneuterdijk (11:13, 11:43, then every 30 min until 17:43)

De Tourist Tram is herkenbaar aan de historische PCC-trams in de klassieke Haagse kleurstelling crème-groen en het opschrift Hof-on Hop-off.

Tijden en duur
De Tourist Tram Den Haag is een Hop-on Hop-off tramverbinding tussen het centrum van Den Haag en het strand en wordt geëxploiteerd met historische trams uit de jaren 50. 

In 2022 rijdt de Tourist Tram op de volgende dagen:

  • Vanaf zaterdag 16 april t/m zondag 19 juni op zaterdag en zondagen; en op maandag 18 april (Tweede Paasdag), donderdag 26 mei en vrijdag 27 mei (Hemelvaart) en maandag 6 juni (Tweede Pinksterdag).
  • Vanaf zaterdag 9 juli t/m 30 september op woensdag, zaterdag en zondag - met uitzondering van 10 en 11 september.
  • In oktober: alle zaterdagen en zondagen
  • In november: alle zaterdagen
  • De Tourist Tram rijdt niet tussen 20 juni en 8 juli, en niet op 10 en 11 september. 

Kijk op de website van de Tourist Tram voor de openingstijden. De tram rijdt elke 30 minuten tussen 10:15 en 17:45 uur van het centrum van Den Haag naar het strand van Scheveningen. Tijdens de route langs de vele toeristische attracties en bezienswaardigheden krijg je via een audiotour interessante verhalen over Den Haag te horen. In de loop van een dag kun je zo vaak in- en uitstappen als je wilt. 

Meertalige audiotour
Iedere zitplaats in de Tourist Tram is voorzien van een audiotour die uitleg geeft over de bezienswaardigheden langs de route. De audiotour is in tien talen beschikbaar: Nederlands, Engels, Duits, Spaans, Frans, Italiaans, Russisch, Chinees, Japans én het Haagse dialect. Met Haags biedt de Hop-on Hop-off tram Nederlandse bezoekers op humoristische wijze een extra kennismaking met Den Haag. Een koptelefoontje is bij de prijs inbegrepen.

Historische trams
Het Haags Openbaar Vervoer Museum (HOVM) zet voor de Hop-on Hop-off verbinding historische trams in. Deze originele Haagse trams, type PCC, zijn gebouwd vanaf de jaren 1950. De voertuigen hebben een klassieke, Haagse kleurstelling: crème-geel met groene biezen. Ook het interieur ademt de sfeer van die tijd. De route van de Hop-on Hop-off tram kent een nog langere historie. De allereerste tramverbinding van Nederland, toen nog een paardentram, werd geopend in 1864 en liep van Den Haag naar Scheveningen. De mensen verdrongen zich destijds om mee te gaan met dit toen nieuwe en bijzondere vervoermiddel.

Corona
In verband met het Coronavirus zijn er aanvullende maatregelen genomen om je een veilige én plezierige rit te bezorgen.

  • De trams worden nog vaker schoongemaakt: voor en na elke rit worden stangen en banken schoongemaakt met desinfecterend middel.
  • In- en uit te stappen gaat via de middendeuren en achterdeur van de tram.
  • Het dragen van een mondkapje tijdens de tramrit is niet verplicht. Je wordt wel geadviseerd om een mondkapje te dragen in de tram als het druk is.
  • Als je je ziek voelt, Corona-gerelateerde symptomen ontwikkelt of een positieve (zelf)testuitslag heeft, dan kun je helaas niet met de Tourist Tram mee.

Kaartjes
Voor de Tourist Tram zijn twee soorten tickets te koop:

  • volwassene - €16,00 
  • kind (4 t/m 12 jaar) - €5,00 

De kaartjes koop je bij het instappen in de tram (alleen pin- en creditkaart), of vooraf online via www.touristtram.nl of diverse online ticket agencies. Ook bij The Hague Info Store in Den Haag Centraal Station zijn kaartjes te koop. 

Met een kaartje rijd je onbeperkt met de Hop-on Hop-off tram vanaf het moment van instappen totdat de laatste Tourist Tram weer naar de remise gaat.

In elke Tourist Tram heet een gastvrouw of gastheer je welkom en beantwoordt al je vragen over de tramrit.

Dienstregeling Touristtram

Klik hier voor alle informatie

Dienstregeling Touristtram

Route & Highlights

Klik hier voor extra informatie over de route

Informatie over de route van de Touristtram
Tourist Tram
Tourist Tram
Tourist Tram
Tourist Tram
Omhoog